Agencja ubezpieczeniowa Jelenia Góra

Jedną z naistotniejszych rzeczy w naszym codziennym życiu jest dom. Miejsce do którego wracamy po ciężkim dniu pracy, azyl od otaczającego nas zgiełku, centrum życia rodzinnego, fragment rzeczywistość ukształtowany wyłącznie przez nas i naszych bliskich. Tak ważne miejsce wymaga odpowiedniej ochrony. Ubezpieczenie domów i mieszkań umożliwia nam zabezpieczenie się przed potencjalnymi zagrożeniami takimi jak pożar, zalanie, huragan a także przed celową złą wolą, czyli kradzieżą, wandalizmem itp. Dobre ubezpieczenie ochroni nas również od następstw szkód wyrządzonych przez nas lub nasze dzieci nieumyślnie osobom trzecim (odpowiedzialność w życiu prywatnym).

Dla kogo są ubezpieczenia domów i mieszkań?

Z całą stanowczością można powiedzieć, że ubezpieczenia domów i mieszkań są dla każdego kto zdaje sobie sprawę z możliwych zagrożeń, które mogą wystąpić niespodziewanie i w znaczącym stopniu doprowadzić do uszkodzenia bądź też zniszczenia naszego mienia.

Współczesne pakiety ubezpieczeniowe umożliwiają dopasowanie polisy do konkretnych potrzeb klienta. Możemy zatem zdecydować się zarówno na kompleksowe ubezpieczenie naszego majątku jak i wybrać konkretne ryzyka.

Co możemy ubezpieczyć?

Podstawowym założeniem ubezpieczenia domów i mieszkań jest zabezpieczenie nieruchomość (domu lub mieszkania) od zdarzeń losowych, np. pożaru, wybuchu, skutków akcji ratunkowej a także od kradzieży i wandalizmu. Dodatkowo warto mieć świadomość, iż na nieruchomość prócz murów składają się również tzw. stałe elementy czyli to wszystko co znajduje się w naszym domu/mieszkaniu na stałe, tj. tynki, podłogi, parapety itp.

Kolejny aspekt to tzw. mienie ruchome, czyli wszystko to co znajduje się w naszym domu/mieszkaniu a nie jest związane z nim na stałe, czyli meble, wszelkiego rodzaju elektronika, krótko mówiąc nasz dobytek. Mienie ruchome możemy ubezpieczyć zarówno od zdarzeń losowych jak i od kradzieży, czy też wandalizmu. Dodatkowo niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe umożliwiają objęcie ochroną mienie tzw. podręczne od kradzieży.

Ubezpieczenie może objąć ochroną również oszklenia wewnątrz domu/mieszkania od stłuczenia np. płyty grzewcze, szybę piekarnika, architekturę ogrodową wraz z meblami, rośliny ogrodowe itp.

Jednym z najistotniejszych ryzyk o które możemy rozszerzyć dobre ubezpieczenie majątkowe jest odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym. Zasada działania jest analogiczna jak w ubezpieczeniu OC komunikacyjnym, obejmuje jednak swym zakresem szkody wyżądzone przez nas lub przez członków naszej rodziny osobom trzecim w życiu codziennym. Podstawowy zakres obejmuje zazwyczaj naszą nieruchomość lub mieszkanie np. w sytuacji gdy w wyniku awarii pralki zalejemy sąsiada poniżej (mieszkanie), lub w sytuacji gdy osoba trzecia dozna uszczerbku na zdrowiu na terenie naszej posesji, np. w wyniku upadku na nieodśnieżonych schodach (dom). Większość ubezpieczycieli umożliwia rozszerzenie powyższej ochrony również poza obręb naszego gospodarstwa domowego.

Jak widać powyżej, zakres ochrony jakim możemy objąć naszą nieruchomość jest bardzo szeroki. Posiadamy w naszej ofercie kilkanaście firm ubezpieczeniowych, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować fachowe doradztwo w wyborze najlepszego pakietu ubezpieczeniowego w oparciu o indywidualne potrzeby klienta. Poniżej znajdą Państwo garść informacji co jeszcze może obejmować ubezpieczenie domu lub mieszkania:

 • Domy ze stałymi elementami;
 • Mieszkania ze stałymi elementami;
 • Stałe elementy domu lub mieszkania;
 • Ruchomości domowe znajdujące się w domu lub mieszkniu
 • Szyby i przedmioty szklane od stłuczenia;
 • Pomieszczenia przynależne i budynki gospodarcze;
 • Szkody powstałe w zewnętrznych elementach budynku mieszkalnego
 • Odpowiedzialność Cywilna w życiu prywatnym;
 • Domki letniskowe;
 • Domy w budowie;
 • Assistance;
 • OC w życiu prywatnym;
 • OC najemcy;
 • NNW indywidualne | rodzinne
 • Nagrobki (tylko przy jednoczesnym zawarciu umowy ubezpieczenia domu, mieszkania);

Skontaktuj się z nami!

Podaj nam jak najwięcej informacji dotyczących Twoich oczekiwań a my zaproponujemy najlepszą ofertę ubezpieczenia.
W razie konieczności skontaktujemy się z tobą aby uzyskać dodatkowe informacje.

Oddział Jelenia Góra

ul. Różyckiego 4
58-500 Jelenia Góra
pn - pt: 8:30 - 16:30
sobota: nieczynne
tel.: 75 64 21 217
tel.: 699 800 603, 607 799 411

Oddział Kamienna Góra

ul. Waryńskiego 18
58-400 Kamienna Góra
pn - pt: 8:30 - 16:00
sobota: nieczynne
tel.: 790 899 453
tel.: 75 64 21 217

Copyright ® 2024 | Tezi.pl